Про Україну

Про Україну

Україна знаходиться у Східній Європі, у південно-західній частині Східноєвропейської рівнини. Її площа становить 603 628 км² – це найбільша країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі. Межує з Білоруссю на півночі, Польщею, Словаччиною та Угорщиною – на заході, Румунією та Молдовою – на південному заході, Росією – на сході і північному сході. На півдні і південному сході омивається Чорним і Азовським морями. Згідно з одним із досліджень, в Україні знаходиться географічний центр Європи (в Закарпатській області).

Україна – унітарна демократична держава, населення якої складає 45,49 млн (у 2013 році). Станом на 1 січня 2014 року в Україні були 24 області, Автономна Республіка Крим, 490 районів, 460 міст (з них два міста загальнодержавного значення – Київ, столиця України, та Севастополь). Країна має досить різноманітний рельєф: 70% території займають низовини, 25% – височини, 5% – гори. На території України протікає 63 тис. річок; близько 20 тис. озер; є ліси, степи, скелі і навіть пустеля. Більше 10 тис. км² займають національні природні парки.

Територія України лежить у помірно-континентальній області помірного кліматичного поясу із зростанням континентальності з північного заходу на південний схід. Південний берег Криму виділяється в окремий регіон субтропічного клімату. Середньорічна температура повітря в Україні коливається від +5 °C… +7 °C на півночі до +11 °C… +13 °C на півдні. Пересічна середня температура найхолоднішого місяця (січня) змінюється від −7 °C… −8 °C на північному сході до 0 °C… +2 °C… на півдні; найтеплішого (липня) – від +17 °C… +19 °C на півночі до +23 °C… +25 °C у південних районах.

Землі, що складають територію сучасної України, свого часу пережили монголо-татарське завоювання, входили до складу Речі Посполитої, Австро-Угорської та Російської імперій. Незалежною державою Україна стала в 1991-му, вийшовши зі складу СРСР, у якому перебувала майже 70 років. Україна завжди знаходилася на перетині східної та західної культур, і кожна доба в її історії залишила свої історико-культурні пам’ятки, багато  з яких увійшли у Список об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Валюта: українська гривня (UAH). Дізнатися поточний курс валют можна на сайті Нацбанку України.

Аеропорти: більше 30 аеропортів, половина з яких – міжнародні. Найбільший аеропорт країни – «Бориспіль» в Києві.

Віза: для в’їзду в Україну віза не потрібна громадянам країн Європейського Союзу та Швейцарії, США, Канади, Японії, Південної Кореї, Ізраїлю, Туреччини, Монголії, Румунії, Парагваю, країн СНД (окрім Туркменістану). Деталі та умови оформлення можна знайти на сайті Міністерства закордонних справ України.

Часовий пояс: UTC+2 (з листопада до березня), UTC+3 (з квітня до жовтня).

Міжнародний телефонний код: +380

Безкоштовний аварійний номер: 112

Столиця: Київ (населення – 2,8 млн).

Код Києва: 044

Телефонний довідник: 123