Тараканівський форт

Тараканівський форт
Тараканівський форт

Тараканівський форт (або Дубенський форт, або Нова Дубенська фортеця) – архітектурна пам'ятка XIX ст., розташована неподалік від села Тараканів Рівненської області, в мальовничій місцевості над рікою Іквою.

Дубенський форт побудовано у XIX ст. для захисту залізничної лінії «Львів-Київ». Головним ідеологом будівництва був герой оборони Севастополя, військовий інженер-фортифікатор генерал-ад'ютант Едуард Тотлебен. Пагорб для оборонної споруди нарощували штучно, у будівництві, окрім каменю та цегли, використовували бетон, новітній на той час матеріал. Перше випробування форту відбулося під час Першої світової війни, тоді ж почалося його руйнування, яке посилилося під час Польсько-радянської війни. Зараз об’єкти форту знаходяться у напівзруйнованому стані, на території можна знайти безліч темних коридорів (у тому числі підземних), частково або повністю завалених ходів, напівзруйнованих сходів тощо.

Тараканівський  форт має форму ромба зі сторонами до 240 м. Ззовні він оточений глибоким ровом із земляними валами, укріпленими потужними стінами. В центральній частині фортифікації зведена двоповерхова казарма, до якої ведуть чотири підземні ходи, прокладені під другим земляним валом. Периметр форту складений зі 105 так званих безпечних казематів, потрапити до яких можна було, подолавши подвійну лінію оборонних рубежів. У казематах могло розміщатися 800 осіб, форт був оснащений далекобійними гарматами великого калібру.

У 2010-х на території було відзнято деякі кадри фільму «Поводир» (2014).

Важливо: відвідуючи форт, будьте уважними та дивіться під ноги – на території зберіглося чимало колодязів та пасток, в які можна провалитися. Бажано приїжджати в теплому закритому одязі – в підземних тунелях дуже холодно та сиро. До того ж, на території форту росте борщівник Сосновського – отруйна рослина, листя якої залишають на шкірі болючі опіки.

Як дістатися машиною: їхати по трасі Київ-Чоп (М-06/Е-40) до Тараканіва (10 км від Дубно), в кінці села знайти ґрунтову дорогу – саме вона веде до форту. 

Специфікація
Категорія
Замки, палаци, фортеці
GPS
50.36316317626320 / 25.71650505065918
Найближчі великі населенні пункти
м. Рівне, м. Дубно
Найближчий населений пункт
с. Тараканів (Рівненська обл.)
Найближчий аеропорт
Міжнародний аеропорт Львів
Середня температура
-5°C взимку, +19°C влітку

Телефон: +380 (44) 459 46 10
E-mail: info@location4film.com.ua

Інші локації