Підгорецький замок

Підгорецький замок
Підгорецький замок

Підгорецький замок (або Палац у Підгірцях) – пам'ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Великий мурований замок у французькому стилі, збудований у 1630-х роках під керівництвом італійського інженера та архітектора Андреа дель Аква. Комплекс включає двоповерховий палац з триповерховими павільйонами по боках і вежу. Вважається одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.

Замок, збудований з цегли і каменю, розташований на краю рівнинного плато (399 м над рівнем моря) неподалік від долини річки Стир. Має форму квадрата, сторона якого дорівнює приблизно 100 м. На його рогах розташовані п'ятикутні бастіони. Між внутрішньою і зовнішньою стінами замку влаштовано каземати, покрівля яких, вимощена гладкими кам'яними плитами, утворює тераси, огороджені балюстрадами. Ці тераси, очевидно, використовувались для прогулянок, а в разі військової потреби – для розміщення гармат. Вістря бастіонів увінчують витесані з каменя-пісковику сторожові вежі-кавальєри. Зі сходу, півдня і заходу замок оперізує смуга оборонних укріплень (глибокий, облицьований каменем рів і земляні вали).

Фасади Підгорецького замку мають очевидний «французький слід», а з його вікон відкривається чудовий краєвид: під час хорошої погоди місцевість проглядається на десятки кілометрів на північ.

Нажаль, унікальне внутрішнє оздоблення замку було понищене: будівлю неодноразово грабували під час Першої та Другої світової війни, скульптури вивезли до Ленінграда, у 1956 році тут сталася велика пожежа, а потім багато років працював санаторій. У 1997 році Підгорецький замок передали Львівській галереї мистецтв, у фондах якої збереглося 85% речей із замку. Станом на сьогодні будівлю зачинено на реставраційно-відновлювальні роботи (триває розчищення залів від пізніших перебудов та надання їм первісного вигляду), але для огляду доступні навколишні території та фасад.

У 1970-х саме тут знімали бійки д'Артаньяна з гвардійцями кардинала для фільму «Д’Артаньян і три мушкетери» (1978): від «замку герцога Бекінгема», який розташовано за 6 км в Олеську, він ніс діамантові підвіски саме в Підгірці. Також в Підгорецькому замку відбувалась значна частина зйомок фільму «Дике полювання короля Стаха» (1979).

За 370 м на північ від замку побудовано Костел Воздвиження та св. Йосипа – невід’ємну частину ансамблю (разом із парком у французькому стилі, який збережено частково). Костел має форму барокової ротонди діаметром 12 м, головний фасад прикрашено колонами та скульптурами святих (одну з восьми знищено під час Другої світової війни), з боків липової алеї, що веде до палацу, розташовано скульптури святого Йосипа і Богоматері з Ісусом (XVIII ст.).

На під‘їздах до Підгірців (з боку м. Золочів, ліворуч) можна знайти пам‘ятку історії промисловості – Підгорецький пивзавод, збудований в середині XVIII ст. Також тут збереглись фортифікаційні вали давньоруського міста Плісненська (X-XII ст.).

До замкового комплексу можна потрапити з міжнародної траси М 06: відтинок «Олесько-Броди» проходить за 2 км від палацу.

Телефон музею «Підгорецький замок»: +380 (3266) 3-07-40

Специфікація
Категорія
Замки, палаци, фортеці
GPS
49.94311570000001 / 24.98344120000002
Найближчі великі населенні пункти
м. Львів
Найближчий населений пункт
с. Підгірці (Львівська обл.), смт Олесько (Львівська обл.)
Найближчий аеропорт
Міжнародний аеропорт Львів
Середня температура
-4°C взимку, +18,5°C влітку

Телефон: +380 (44) 459 46 10
E-mail: info@location4film.com.ua

Інші локації