Будинок Шапари та кондитерська фабрика

Будинок Шапари та кондитерська фабрика
Будинок Шапари та кондитерська фабрика

Двоповерховий маєток в стилі модерн, побудований у 1880-х роках на замовлення промисловця Бориса Шапари, – одна з найвідоміших будівель Харкова. Розташований в історичному центрі міста будинок дещо нагадує палац, завдяки металевому куполу, башточкам, кам’яним балконам та іншим елементам оздоблення. В плані будівля Г-подібна, що немов огинає колись розташований тут сад.

Сьогодні маєток, перетворений на багатоквартирний житловий будинок, занедбано, але більшість оригінальних елементів оздоблення, включаючи ковану огорожу та чудернацькі ворота, огорожу гвинтових сходів, різьблені двері, ліпний внутрішній декор та паркет в під’їзді, збережено.

Існує легенда, що Борис Шапара, залишаючи країну за радянських часів, сховав у маєтку величезну кількість коштовностей, які не зміг забрати з собою. Декілька поколінь нових мешканців будинку перекопали всі підвали, але скарбів, звичайно, не знайшли. Сьогодні в підвальних приміщеннях працює швейний цех.

Навпроти маєтку Шапари височіє напівзруйнована цегляна будівля кондитерської фабрики Дмитра Кромського, зведена у 1873 році (з 1925-го мала назву Державної фабрики ім. Крупської). Зовні будівля виглядає досить мальовничо, але проводити зйомки всередині небезпечно.

Адреса: вул. Конторська, 26 (будинок), вул. Конторська, 29 (фабрика).

Специфікація
Категорія
Архітектура , Будівлі та вулиці
GPS
49.98514700000000 / 36.21937200000000
Найближчі великі населенні пункти
Харків
Найближчий аеропорт
Міжнародний аеропорт Харків
Середня температура
-5°C взимку, +20°C влітку

Телефон: +380 (44) 459 46 10
E-mail: info@location4film.com.ua

Інші локації